goforadventure Annapurna Base Camp trasa trekkingu, Ghandruk, Wyjazdy, Aktywny wypoczynek, GoTravel, go4radventure

Trekking ABC - informacje praktyczne

13.12.2010
Relacje z wyjazdów GOTRAVEL - wyjazdy turystyczne, trekking GOFORADVENTURE - Zapraszamy! >>

TREKKINGOWE INFORMACJE PRAKTYCZNE:

  • Do kosztów trekkingu należy doliczyć koszty zezwolenia na trekking, które jest niezbędne i SPRAWDZANE w trakcie wejścia i wyjścia z rejonów górskich. Podobnie jak w przypadku paralotni pobierane są tutaj dwie opłaty: jedna będąca kosztem wstępu do ACAP (Annapurna Conservation Area Project) – koszt ok. 28 USD - oraz kratę rejestracyjną TIMS – koszt ok. 25 USD.
  • Warto wiedzieć o której godzinie o danej porze roku robi się ciemno i tak planować etapy trasy, aby przed zapadnięciem zmroku znajdować się w miejscowości, w której chcemy nocować. Czasem warto zrezygnować z dalszego marszu po zmroku, gdyż zwłaszcza na dolnych odcinkach trekkingu do Annapurna Base Camp, znajduje się wiele drobnych rozwidleń, które w dzień nie stanowią trudności dla spacerujących turystów, jednak w nocy powodują, że łatwo jest się zgubić.
  • Od pewnej wysokości woda w butelkach nie jest dostępna. Niezbędne jest posiadanie własnych bidonów, camelbagów lub butelek do których sprzedawcy będą mogli nalać przegotowaną lub odfiltrowaną wodę nadającą się do picia.

 

 

POWRÓT